Kui kallis on inimelu?

Mari Tikan.

FOTO: Erakogu

Laupäeva, 20. aprilli õhtul teatati häirekeskusele tulekahjust Kundas neljakorruselise kortermaja keldris, kus põles sinna ladustatud vana mööbel. Tugev suits levis trepikotta ja korteritesse. Kustutustööde käigus leiti trepikojast naise surnukeha. Neli vigastatut toimetati haiglasse ja kolmele inimesele anti esmaabi kohapeal. Üks haiglasse viidu suri järgmisel päeval. Kokkuvõttes nõudis õnnetus kaks inimelu. Kui keldril oleks olnud tuletõkkeuks, oleks saanud surmasid vältida.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Siseministri määruse järgi peavad kortermajad olema jaotatud tuletõkkesektsioonideks, mis on üksteisest eraldatud tuletõkkeustega. Tuletõkkesektsioon tähendab hoone seda osa, kust tekkinud tulekahju ei tohiks edasi levida. Nende osadega tuleb arvestada juba hoonete projekteerimisel. Samas on tuleohutus midagi, mis peab olema tagatud igas hoones, nii ajaloolises kui ka uues.

Tuletõkkesektsioonid muudavad oluliselt tulekahju kulgu hoones ja tagavad ohutu evakuatsiooni. Just ohutu evakuatsioon oli märksõna, millele toetudes sai päästeamet juba 90-ndatel õiguse nõuda teatud juhtudel ka olemasolevates hoonetes (koos keldritega) tuletõkkesektsioonide moodustamist.

Tagasi üles