Keskerakond kutsus "reeturi" oma rüppe tagasi

Andres Jaadla riigigümnaasiumi uue hoone vastu protestimas.

FOTO: Meelis Meilbaum

Rakvere ekslinnapea Andres Jaadla, kes 2017. aasta sügisel valimisliidu nimekirjas linnavolikokku kandideerimise pärast erakonnast välja heideti, on alates sellest nädalast taas erakonna liige.

"Kutsuti," kommenteeris Andres Jaadla ja lisas, et kutsujaks oli ennekõike keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna juht Siret Kotka-Repinski. "Aga mitte ainult tema, oli teisigi. Kogu initsiatiiv tuli erakonnalt, mina ukse taga kraapimas ei käinud," lisas Jaadla.

Ta märkis, et päris mitu keskerakondlast olid arvamusel, et Jaadla erakonnast välja arvamine poolteist aastat tagasi ei olnud just kõige õiglasem.

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonnaorganisatsiooni juhatusse kuuluv Rakvere abilinnapea Triin Varek rääkis, et juhatuse koosolek peeti läinud pühapäeval. "Rakvere osakonna koosolekut teema arutamiseks kokku ei kutsutud," märkis Varek.

Vareki sõnul piirkonna juhatuse koosolekul väga palju inimesi polnud ning pikemat diskussiooni Jaadla teemal ei tekkinud. Küll küsiti Jaadla kohta küsimusi, küsis ka Triin Varek. "Uurisin näiteks tema väärtushinnangute kohta, sest vähemalt haridusküsimustes on Jaadla ja keskerakonna vaated Rakveres ikka kardinaalselt erinevad olnud," kõneles Varek.

Ka tahtis Triin Varek teada, kes on Jaadla soovitajad uuesti erakonda astumisel. Selgus, et need on Siret Kotka-Repinski ning erakonna kohaliku seenioride kogu juhataja Helgi Kreek.

"Minu teada on piirkonna esimees Jaadlaga mitu kuud läbirääkimisi pidanud ja tema oleks kõige õigem küsimustele vastama," lausus Varek.

Sama meelt oli ka Virumaa Teataja, sest Triin Varekile sai küsimused esitatud alles pärast seda, kui Siret Kotka-Repinskiga poolteise päeva jooksul kontakti ei õnnestunud saada.

Andres Jaadla lubas, et Rakvere linnavolikogus jääb ta esindama valimisliitu Rakvere Heaks, ning kuigi keskerakond on Rakveres võimukoalitsioonis, kavatseb Jaadla jätkata opositsioonis.

"Erakonna liikmed võivad ju valimisliitu kuuluda ja koalitsiooni pole mind keegi kutsunud," sõnas Andres Jaadla. Ta lisas, et mingeid erikokkuleppeid ei ole ta kellegagi sõlminud. "Kohalikul tasandil ajame valimisliiduga oma asja kindlasti edasi," lubas mees.

Kui Andres Jaadla astus uuesti keskerakonna liikmeks, siis teine valimisliidu Rakvere Heaks esindaja linnavolikogus Allan Jaakus lahkus aasta alguses Rahva Ühtsuse Erakonna liikmeskonnast.

Enne esmakordset astumist keskerakonda 2015. aasta alguses oli Jaadla varem kuulunud 11 aastat reformierakonda.

Tagasi üles