Liivaku talus uhkeldavad paabulinnud

Merly Raudla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Paabulindude pealikul on peas uhke tutt.
Paabulindude pealikul on peas uhke tutt. Foto: Vladislav Musakko

Kui Väike-Maarja vallas Triigi külas hommikul kuke kiremise peale ärgata ei viitsi, ajavad une silmast paabulinnud. Liivakute peres on sulelised au sees ja nende hoovis jalutab lausa kaks paari suursuguseid paabulinde.

Paabulindude hõiked kostavad kilomeetrite taha ning nende häält kuulevad kõik ümbruskonna elanikud. Pereisa Ain ütles, et tihti tulevad paabud hommikuti just magamistoa akende alla hüüdma. Kevadeks sätivad edevad isaslinnud endale selga kõige uhkema pidurüü ja meelitavad oma daami vägeva sabaga. Aktiivseimal ajal lüüakse saba lahti juba varahommikul.

Üle-eelmisel aastal oli üks paabu mitu päeva küla peal. Suleline oli teinud pika matka, enne kui pererahvas ta üles leidis. Isaslind oli aiast välja läinud ja rapsipõllul ära eksinud. Lõpuks nägi üks külapoiss pika rohelise sabaga iludust küla teises otsas ning Liivakud tõid oma suliskuue koju tagasi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles