Kehala ringil sai näha plekimõlkimist ja tossu

Kehalas toimusid Põhja-Euroopa drifti meistrivõistlused ning peeti ka Eesti meistrivõistluste teine etapp.

FOTO: Ain Liiva

Värvikirev auto lendab üle hüppeka, tõmbab külje ette ning kihutab tossupilves järgmisesse kurvi. Betoonsein on ähvardavalt lähedal ning punane püss kihutab ninaga kivisse. Tiim tõttab kohale ja kontrollib kapotialust. Kiirabibrigaad veendub, et juhiga on kombes, ning peagi lendab rajale järgmine driftija.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Laupäeval peeti Kehala ringil Põhja-Euroopa meistrivõistlused (NEZ Drift) ning Eesti drifti meistrivõistluste teine etapp “Rollercoaster from Hell”. Põneval, keerulisel ning täpsust ja osavust nõudval Kehala ringil õnnestus nii mõnelgi mehel oma auto juba treeningul ribadeks sõita. Õnneks jäid inimesed terveks ning enamik sõidukitestki sai kohapeal taas võistluskorda. 30 võistlejast pidi jõuproovi pooleli jätma vaid viis.

Kurikuulus Kehala rada pakkus ka halvast ilmast hoolimata vaatemänge. Lisaks treeningupäeval vastu seina põrutanud Urmo Tähestele sõitis tiitlit kaitsnud Mihkel Norman Tults võistluspäeva hommikul üliohtlikult rajalt tehnilise rikke tõttu välja. Samuti õnnestus Michael Reiljanil auto üle katuse keerata, mida driftis suhteliselt harva juhtub.

Tagasi üles