Essu volleplats saab korda tänu rahva poolehoiule

Margus Martin
, reporter
Copy
Võrkpall on paljude spordisõprade lemmik suvine ajaviide. Volleplatse on aja jooksul rajatud ja seeläbi mänguvõimalusi tekkinud mitmel pool Lääne-Virumaal.
Võrkpall on paljude spordisõprade lemmik suvine ajaviide. Volleplatse on aja jooksul rajatud ja seeläbi mänguvõimalusi tekkinud mitmel pool Lääne-Virumaal. Foto: Agnes Aus

Läinud nädalal lõppes Eesti Võrkpalli Liidu ja aktsiaseltsi Oma Ehitus koostöös korraldatav konkurss "Võrguplatsid korda 2019", mille tulemusena kerkib Eesti eri paigus kümme värske ilmega võrkpalliplatsi. Üks volleväljak ehitatakse Lääne-Virumaale Essu mõisa. 

Viimane osutus valituks, sest kogus Postimehe veebikeskkonnas mai alguses korraldatud rahvahääletusel Harjumaa Merimetsa terviseraja ja Ida-Virumaa Alutaguse valla Kiika volleplatsi järel koos Põhja-Pärnumaa valla Pärnajõe küla võrkpalliväljakuga ühe palju toetushääli.

Lisaks neljale rahva lemmikule valis žürii eelmisel nädalal välja kuus lemmikut, keda volleplatside rajamisel toetatakse.

Žüriisse kuulusid Oma Ehitaja juhatuse liige Kaido Fridolin, EVF-i president Hanno Pevkur ja peasekretär Helen Veermäe, endine rannavõrkpalliäss Rivo Vesik ning saalivõrkpalli rahvusmeeskonna kapten Kert Toobal.

Projekt "Volleplatsid korda" toimus üheksandat korda. Lääne-Viru maakonnas on projekti raames volleplatse ehitatud või korrastatud varem näiteks Kadrina Paisjärve ääres, Vinni spordikompleksi juures, Karepal ning Jäneda külas Kalijärve puhkealal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles