Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Rutjal rakette lendavate sihtmärkide pihta  

Marju Lina
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta.
Õhutõrjepataljoni ajateenijad lasid Mistrali rakette lendavate sihtmärkide pihta. Foto: Ardi Hallismaa

Ligi 200 ajateenijat 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljonist harjutas täna Rutjal sihtmärkide pihta laskmist õhutõrjesüsteemist Mistral. Lisaks neile lasid NATO lahingugrupi Ühendkuningriigi üksused oma õhutõrje raketisüsteemi Stormer HVM.

„Tabamiseks oli kõigile Belgia sihtmärgisüsteemi poolt lennutatav Ultima droon-lennuk, mida lasti viie ja nelja kilomeetri kauguselt,“ ütles 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni ülem major Tanel Lelov.

Ta lisas, et harjutus oli õhutõrjepataljoni ajateenijatest raketipatarei ajateenistuse parimatele meeskondadele kulminatsiooniks, kus eelnevalt omandatud teoreetilised teadmised sai realiseerida lahingraketti lastes.

„Seni on tabamused olnud sajaprotsendilised. On küll mõned kitsaskohad, mida väljaõppes järgmine kord parandada saame,“ ütles major Lelov ajateenijate laskeharjutuste soorituste kohta.

Meeskonnavanemana harjutusest osa võtnud ajateenija nooremseersant Artur Kusnerov, kes täitis sihturi ülesandeid, jäi oma meeskonna sooritusega väga rahule. Ta lisas, et sääraste ülesannete täitmisel ongi meeskonnatöö äärmiselt oluline – kõik peavad teadma, mida nad teevad ja mis rolli meeskonnas täidavad.

„Harjutus läks üllatavalt hästi, kuna väljas paistab päike ja taevas oli enam-vähem selge. Hommikul olid aga väga keerulised ilmastikuolud – madal pilvisus ja sihtmärki polnud hästi näha. Praegust lasku soosis aga ilm ja kõik läks hästi,“ ütles nooremseersant Kusnerov vahetult peale laskeharjutust.

Kokku osales laske- ja toetava personaliga harjutusel ligi 200 inimest, kellele lisandus ligi 50 inimest liitlasvägedest. Sihtmärkide poole lendas kokku 22 õhutõrjeraketti, neist 10 Mistrali ning 12 Stormer HVM raketti.

Tagasi üles