Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk jõuab läbi Virumaa metsade ja rabade Väike-Maarjasse

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Retkel tuleb ennast mitmesugustes oludes proovile panna.
Retkel tuleb ennast mitmesugustes oludes proovile panna. Foto: Sisekaitseakadeemia

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk toimub tänavu 16. ja 17. mail ning saab alguse Nelijärvelt. Linnulennult 45 kilomeetri pikkune rada viib osalejad läbi Virumaa paksude metsade ja imeliste rabade Väike-Maarjasse päästekolledži hoovile.

16. mai varahommikul alanud 32-tunnisel retkel võistlevad külg külje kõrval akadeemia kadetid, õppejõud, vilistlased ja koostööpartnerite esindajad. Retke korraldaja, akadeemia vilistlane Martin Kreek ütles, et eks aastapäevaretk loodigi eesmärgiga luua sisekaitsevaldkonna inimeste vahel ühtekuuluvustunnet.

"See retk paneb proovile osaleja vaimsed ja füüsilised võimed. Hea ühtekuuluvustunde tugevdamiseks viimegi eri sisekaitsevaldkondade esindajad koos võistlema. Lihtne see kindlasti ei ole ning retke lõpetavad ainult tugevamad," tõdes Kreek. "Aga selles asja võlu just seisnebki – võtta väljakutse vastu ning see raske asi lõpuni teha," lisas ta.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link sõnas, et retkega tähistab sisekaitseakadeemia oma sünnipäeva. "See matk liidab koolipere ühtseks ja võimaldab rakendada koolis omandatut. Samas ei ole ka vähem tähtis igaühe võimete proovilepanek ja retkelt saadud positiivne emotsioon," kõneles Link.

Ta lisas, et tänu retkele on sisekaitseakadeemia inimesed Eesti kogukondadele rohkem nähtavad, tuues turvatunnet ja luues seda koos.

Retkel teist aastat osalev justiitskolledži korrektsiooni eriala kadett Erlend Kanarbik lausus, et läheb retkele eesmärgiga end taas ettenägematute ülesannetega proovile panna. "Retke läbimine vajab stressitaluvust ja kohanemisvõimet, sest me ei tea kunagi ette, mis ülesanne järgmises punktis tuleb. Sellise stressi ja kohanemisvõime testimine on nii põnev kui ka oluline igapäevaelus, sest ootamatu olukord võib ette tulla millal iganes," sõnas Kanarbik ning lisas, et samuti on lihtsalt mõnus oma sõpradega looduses viibida ja lähedasemaks saada. "Finišisse jõudmise tunne on aga täiesti meeliülendav."

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk kestab orienteeruvalt 32 tundi, finiš on reedel, 17. mail alates kella 16 Väike-Maarjas sisekaitseakadeemia päästekolledži hoovil.

Aastapäevaretkest võtab osa ligi 70 võistlejat, distantsi pikkus on linnulennult 45 kilomeetrit, läbi kõnnitud kilomeetreid tuleb enamasti topelt. Retke jooksul tuleb läbida kümme kontrollpunkti, kus tehakse sisekaitselise, ellujäämise ja seiklusliku suunaga võistlusülesandeid.

Tagasi üles