Aserisse toodi naiskondlik lauatennisehõbe

Kristo Kauküla (paremal) oli üks kahest treenerist, kes aitas tänavu Aseri Spordiklubi naiskonna Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel hõbedale. Teine juhendaja Tatjana Tšistjakova kandis enda õlgadel ka mänguraskust.

FOTO: Meelis Meilbaum

Aseri Spordiklubi lauatennisenaiskond lõpetas Eesti võistkondlikud meistrivõistlused teise kohaga. Esikohale tõusis Maardu Lauatenniseklubi.

Pühapäeval Tallinnas peetud otsustava jõuproovi poolfinaalis võitis Aseri SK, kelle eest mängisid Sabina Musajeva, Tatjana Tšistjakova ja Reelica Hanson, tulemusega 6:0 Kalevi LTK naiskonna.

Teises poolfinaalis alistas Maardu LTK skooriga 6:2 LTK Narova. Finaalmatš Maardu ja Aseri vahel andis 6:2 paremuse taas maardulannadele. Pronks kuulus Narovale, kes võitis Kalevit 6:0.

Aseri naiskonna üks juhendajatest, Rakvere spordikooli treener Kristo Kauküla märkis, et finaalipäev erines eelnevatest etappidest just suurema arvu mängude poolest. "Kui eelnevatel etappidel mängiti nelja võiduni, siis finaalipäeval oli vaja saavutada kuus võitu," lausus ta.

Kauküla tunnistas, et vastased, kellest oldi kaheringilisel põhiturniiril üle mõlemal korral, tegutsesid finaalis väga hästi ja väärisid seetõttu võitu. "Meil ei olnud võibolla kõige parem päev. Küllap andis samuti tunda pikk hooaeg ja sellest tingitud mõningane vaimne väsimus. Kokkuvõttes arvan siiski, et võime rahule jääda," rääkis treener.

Naiskonna teiste liikmete seas riputati hõbe kaela Aseri SK koosseisus mängivale Rakvere spordikooli kasvandikule Raili Nurgale, kes otsustavates heitlustes reketit kätte võtta ei saanud. Küll aga oli neiu pingutanud päev varem Aseris Eesti Lauatenniseliidu laste GP-sarja finaalvõistlustel, kus ta sai 14–15-aastaste tüdrukute hulgas kolmanda koha. Sama positsiooni hõivas Nurga ka hooaja kokkuvõttes.

Kui naiste matšidega saadi võistkondlike meistrivõistluste finaalis pealinnas ühele poole vastavalt ajakavale, siis meeskondliku turniiri viimased kohtumised ja ühes sellega autasustamistseremoonia venisid hiliste õhtutundideni.

Põnevas meeste finaalmatšis tiimide Maardu LTK ja LTK Kalev / Viking Cranes vahel pidid kohtunikud matši viigilise 5:5 üldskoori järel lugema esmalt geime ning nende viigilise 20:20 tulemuse korral võeti lõpuks ette punktide rehkendamine. Need olid 364:357 Maardu kasuks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles