Noorte ootused tööle – normaalsed

“Eesti selgeltnägijate tuleproov” – just sellise saate loovmeeskonnas on tööturukogemuse saanud abiturient Aule-Merlin Vihlver.

FOTO: Kuvatõmmis

Lumehelbekeste põlvkonnale heidetakse tööturul ette liiga suure palga nõudmist ja seda, et sinna kuulujatel pole tööharjumusest halli aimugi. Neli noort on justkui töövestlusel, et vastata, mille järgi nemad töö valivad. Mis palganumber neid rahuldab? Kas ülemus on nende jaoks oluline? Aga kaastöötajad?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Sel kevadel Rakvere ametikoolist logistiku ametitunnistuse saav Kevin Varzin (19) on noor inimene, kuid tulevastele tööandjatele põnev leid. Tal on olemas töökogemus ja ideed. Noorteprogrammis Samsung Digi Pass lõi ta oma meeskonnaga äpi, mis aitab logistikateekonda lihtsustada. Üks on mõistagi teooria, kuid noormehel on ka huvitav praktiline kogemus. Nagu nii mõnelgi noorel, on tema tööristsed saadud klienditeenindajana. Sellest kevadest, kui paber taskus, julgeb ta mõelda suuremalt – logistiku töö köidab teda.

“Põhjus on väga lihtne, sest mulle meeldib inimestega suhelda ja korraldada protsesside kulgu,” sõnas Varzin. Selles töös peitub tema jaoks oluline: suhtlemine, organiseerimine, probleemide lahendamine ja rutiinivabadus – just see, mida ta otsib ühe töö juurest. Leti taga ja meeskonnas töötamise positiivne kogemus on tal olemas, lisaks teadmine, et töö puhul on tähtis ka lahe ja rõõmus seltskond.

Tagasi üles