Kaido Külaots: muidugi ulatuvad mu ambitsioonid kõige kõrgema tipuni

Malesuurmeister Kaido Külaotsal on marssalikepp endiselt põues ja ta on seadnud endale kõige kõrgemad eesmärgid. FOTO: Meelis Meilbaum

Suurmeister Kaido Külaots on kõrgeima ELO reitinguga (2577) Eesti tegevmaletaja, kes tänavu veebruaris võitis muu hulgas kõrgetasemelise Aeroflot Openi Moskvas ja sai tänu sellele kutse suurturniirile Saksamaal.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neljapäeval käis Kaido Külaots malepisikut süstimas Tapal, kus ta ligi tund aega rääkis oma karjäärist ja eesmärkidest ning andis seejärel simultaani kahele tüdrukule, tosinale poisile ja ühele õpetajale. Pärnu lähistelt Paikuselt pärit malemeister hakkas malet mängima viieaastaselt ja peagi leidsid vanemad, et poisil on talenti ja pole mõtet seda kulutada lihtsalt kodus isa vastu nuppe tõstes. “Millegipärast jäi mulle mulje, et isa viib mind käekõrval jalgpallitrenni. Aga olid hoopis malendid. Okei, mõtlesin, kui male siis male, see paistab ka huvitav.”

Maletajaid peetakse veidrikeks, ja nii palju, kui mul on isiklikke varasemaid kokkupuuteid, siis nii ongi olnud. Teie aga rääkisite koolilastega täiesti muhedat juttu, ei mingeid Caro-Canni kaitseid ega Sitsiilia avanguid.

04.03.2021 05.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto