Valitsuse liikmed kogunevad Vihulasse

Vihula mõis.

FOTO: Meelis Meilbaum

Vabariigi valitsus jätkab arutelu eelarvestrateegia ja järgmise aasta eelarve üle esmaspäeva hommikul Vihula mõisas. Aru peetakse ka teisipäeval.

Eelarvestrateegia seob valitsuse eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks. Selle eesmärk on kavandada tegevusi ja raha pikemaks ajaks, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid trende.

Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle tavaliselt hiljemalt aprilli lõpul ning riigikogu korraliste valimiste aastal ehk ka seekord hiljemalt mai lõpul.

Eraldi koostatakse 2020. aasta riigieelarve eelnõu, kus on täpsemalt kirjeldatud järgmise aasta tulud ja kulutused. Tulenevalt 2017. aastal vastu võetud riigieelarve seaduse muudatustest on tänavu esimene aasta, mil riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve eelnõu koostatakse samal ajal.

Valitsus peab kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul. Vajadusel jätkab valitsus eelarvekõnelusi sügisel, lähtudes suvisest rahandusprognoosist. Järgmise aasta eelarve võtab vastu riigikogu, kes arutab seda sügisel.

Tagasi üles