Skip to footer
Saada vihje

Muuseumiööl saab tabada mustreid

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tänasel muuseumiööl on huvilised oodatud ka RMK Oandu külastuskeskusesse, kus muuhulgas saab puudelt koguda autogramme.

Täna avavad aasta suurima muuseumiürituse “Öös on mustreid” raames oma uksed 214 paika, kus püütakse aru saada meid ümbritseva maailma mustritest.

Muinasjutumustrid on need, mis püütakse lahti rullida Tapa muuseumi õues. Tapa valla lasteaia Pisipõnn Päikesekiire rühma poisid-tüdrukud on nõu ja jõuga kaasa löömas lastele mõeldud muuseumiprogrammis. Plaanis on kuulata muinasjutte, mängida, tantsida ja joonistada. Igaüks, kes võtab ühes T-särgi, saab sinna maalida uhke mustri.

See on üks võimalus kirjadega lustida, sest Lääne-Virumaal saab muuseumiööl mustritega mängida eriilmelistes paikades alates Rakvere linnusest ja lõpetades Vihula mõisaga.

Muuseumiöö ühe korraldaja Vivian Siirmani sõnul on muuseumid ühed parimad paigad, kus otsida mustritest inspiratsiooni, sest sealsetes kogudes leidub palju unikaalseid ja huvitavaid esemeid. “Muuseumiöö on võimalus omapäi või mitmekesi kodust välja tulla ja muuseumide põnevast valikust oma muster kombineerida. Kutsume muuseumiöölisi otsima ja märkama mustreid elus meie ümber – kultuuris, ühiskonnas, looduses – ja küsima, milliste mustrite osa ise oleme. Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?” rääkis Siirman. Ta lisas, et muuseumiöö on otsekui üks suur muuseumipidu, kuhu igaüks on oodatud ja kus sissepääs on tasuta.

Täpsemat infot ürituste kohta saab muuseumiöö kodulehelt ja Facebookist.

Tule mängi muuseumiööl Lääne-Virumaal mustritega!

  • Palmses Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuses peetakse kella 11–16 kevadlaata, avatud on töötoad ja kella 11–23 kohvik, kella 18–20 saab Peeter Hussariga koos pajupilli meisterdada, kell 20 toimub kultuurilooline retk Anne Kurepaluga.
  • Tapa muuseumis algab kell 18 muuseumiöö “Öös on mustreid”.
  • Jäneda muuseumis saab kella 18–23 giidi saatel tutvuda Jäneda mõisa härrastemaja eri aegade kihistuste mustritega, mõisarahva ja tavainimeste kirevate saatusemustritega, eri kultuuride sulandumisel tekkinud mustritega, meie rahvariiete mustritega ja tähistaeva mustritega helilooja Urmas Sisaski planetaarium-kontserdisaalis.
  • Kunda tsemendimuuseumis laulab ja mängib kella 17-st alates lastega ringmänge Kaire Leemet, kell 18 peab Tõnno Jonuks, Eesti kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteadur, loengu “Maagilised märgid Eestis”, avatud on väike näitus Eesti maagilistest märkidest ja nende tähendustest.
  • Rakke muuseum on avatud kella 18–23, üles on pandud näitus “Esivanemate mustrid” Rakke Valla Hariduse Seltsi liikmete ja muuseumi kogudest.
  • Rakvere linnus on avatud kella 18–21. Külastajaid ootavad konvendihoone näitused ja kõrts, eeshoovis toimuvad mängud ja võistlused. Sissepääs on tasuta.
  • Porkuni paemuuseum on avatud kella 17–22.Rakveres Rehbinderi majas on kella 18–20 võimalus veel viimast korda vaadata Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tudengite tekinäitust “Kirjatud tekid” ja Christi Küti autoritöid. Muuseumiööl vastatakse küsimustele, milliseid mustreid võivad teha robotid ning kas meie harjumuspärane käitumismuster on mõistlik ja säästlik meie planeedi säilitamiseks. Huvilised saavad kätt proovida Ozoboti radade tegemisel.
  • RMK Oandu külastuskeskuses saab osaleda programmis “Metsa mustrid”: kell 12 algab umbes nelja kilomeetri pikkune loodusretk, kus loetakse looduse mustreid, kella 12–21 toimub keskuse õuel “Kuulsate ja kummaliste puude jalutuskäik”, mille käigus saab võtta puudelt autogramme, kella 14–18 on avatud töö- ja kunstitoad, mille teemaks üraskikirjad ja teised looduse mustrid. Väljas on külastajate abil pidevalt täienev pop-up-näitus “Minu metsamustrid”, avatud on Metsarahva kohvik, kogu päeva on lahti matkalise nõuandetuba ja kõik püsinäitused, kell 20 toimub videvikumatk (pikkus olenevalt ilmast neli-viis kilomeetrit, matkaliste arv on piiratud).
  • Roela käbikuivati on avatud kella 18–23, kavas on ekskursioon koos giidiga, avatud on kohvik, näha saab lavastust “Kärt ja Kaarel ja raudtee”.
Kommentaarid
Tagasi üles