Intelligentne Kaya ja ta unelmate elu

Copy
Pommikoer Kaya.
Pommikoer Kaya. Foto: Marina Loštšina

Eestis teenivad NATO liitlased saavad missiooni lõpetades medaleid. Tänavu on pälvinud austusavalduse ka kaks neljajalgset sõdurit: kaheksaaastane belgia lambakoer Kaya ning neljaaastane saksa lambakoer Nash, Belgia kaitseväelaste ustavad abilised, sõbrad ja vajadusel ka stressimaandajad. Teenistuskoerad, kelle hea haistmine aitab hoiatada inimest ning hoida ära surma. Siin on Kaya elulugu.

Minu elu algas nagu paljude teiste kutsikate elu. Mina, minu kolm õde ja kaks venda sündisime 24. aprillil 2011. aastal. Oi, kui lõbus meil oli! Kui minu vennad ja õed kasvasid suuremaks, leidis minu perenaine, lühikest kasvu habras noor naine, neile uued kodud. Pooleaastasena oli minu ainukeseks mängukaaslaseks minu ema.

Vahepeal käisid mind vaatamas ja uurimas tundmatud inimesed, kes nägid kõik välja ühtemoodi. Ma olin nõnda harjunud enda perenaisega, nii et need inimesed, kes olid temast palju pikemad ning rääkisid madalama häälega, tekitasid minus ebakindlust. Ma proovisin neid vältida ning näitasin oma suhtumist urisedes ja põgeneda proovides.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles