Valitsus jätkab eelarvearutelu Vihula mõisas

Vabariigi valitsus koguneb Vihula mõisa, et arutleda eelarvestrateegia ning järgmise aasta riigieelarve üle.

FOTO: Meelis Meilbaum

Homme koguneb valitsus taas Vihula mõisa, et jätkata arutelu eelarvestrateegia ning järgmise aasta riigieelarve üle.

Ministrid kogunesid Vihula mõisa juba sel nädalal – neljapäeval sai valitsus aastate 2020–2023 riigi eelarvestrateegia arutelul  ülevaate ministeeriumide valitsemisalade lisataotlustest ja IT-valdkonna lisavajadustest.

Valitsus jätkab arutelu eelarvestrateegia ja järgmise aasta eelarve üle ka uue nädala esmaspäeval ja teisipäeval.

Eelarvestrateegia seob kokku valitsuse eesmärgid, ministeeriumide plaanid ja tegevused ning nende rahastamise järgmiseks neljaks aastaks. Selle eesmärk on planeerida tegevusi ja rahastamist pikemaajaliselt, pidades silmas valitsuse prioriteete, tulevikuprognoose ja üleilmseid suundumusi.

Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle tavaliselt hiljemalt aprilli lõpul ja riigikogu korraliste valimiste aastal, nagu ka seekord, hiljemalt mai lõpul.

Eraldi koostatakse 2020. aasta riigieelarve eelnõu, kus on täpsemalt kirjeldatud järgmise aasta tulud ja kulutused. Tulenevalt 2017. aasta riigieelarve seaduse muudatustest on tänavu esimene aasta, kui riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve eelnõu koostatakse samal ajal.

Valitsus peab kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul. Lähtuvalt suvisest rahandusprognoosist jätkab valitsus vajadusel eelarvekõnelusi sügisel. Järgmise aasta eelarve võtab vastu riigikogu, kes arutab seda sügisel.

Tagasi üles
Back