Algas aasta linnu öösorri vaatluste kogumine

Aasta linnu öösorri vaatlused on alanud.

FOTO: Reet Sau/Eesti Ornitoloogiaühing

Mai alguses saabusid talvitumast tagasi Eestisse esimesed öösorrid. Seoses aasta linnu naasmisega ootab Eesti Ornitoloogiaühing kõigilt tähelepanelikelt loodushuvilistelt infot sorrivaatluste kohta, et saada parem ülevaade liigi olukorrast ja levikust.

Öösorrivaatluse saab kirja panna aasta linnu veebilehel olevas kaardirakenduses www.eoy.ee/oosorr/oosorrivaatlused/, kus tuleb üles märkida vaatluse aeg ja koht. Vaatlusi kogutakse sügiseni, mil öösorrid oma talvitusaladele suunduvad.

"Hoolimata soojast aprillist saabusid öösorrid Eestisse ootuspärasel ajal mai algul. Esimesed saabujad registreeriti viienda mai paiku ning tänaseks on öösorrid jõudnud pea kõikjale," lausus öösorriaasta eestvedaja Aarne Tuule. "Öösorre tasub otsida eelkõige männienamusega puistutest sooservades või luidetel, aga tihti võib öösorre kohata hoopiski autoteedel, kus nad saagijahil käivad," lisas ta.

Vaiksetel suveöödel kostab öösorri iseloomulik laul koguni kilomeetri kaugusele. Pesal kössitavale sorrile võib aga teda märkamata isegi peaaegu peale astuda. Seetõttu on oodatud ka kõik teated pesaleidudest. Öösorri välimuse, laulu ja pesa kirjeldus on leitav aasta linnu veebilehelt.

Tagasi üles