Peaminister käis Sagadis kaugete maade saadikuid võõrustamas

Peaminister Jüri Ratas võõrustas saadikuid Sagadi mõisas.

FOTO: Stenbocki maja

Kui valitsus pidas kaks päeva Vihula mõisas aru eelarvestrateegia üle, leidis peaminister Jüri Ratas eile aega põigata ka naabermõisa Sagadisse, et seal kaugete maade saadikuid võõrustada.

Jüri Ratas võõrustas Sagadi mõisas 21 Aafrika, Kariibi mere piirkonna ja Okeaania riigi ÜRO saadikut, kes viibivad Eestis E-riigi Akadeemia ja välisministeeriumi kutsel ning tutvuvad Eesti e-teenuste ja e-riigi korraldusega.

Peaminister rõhutas oma tervituskõnes, et väikeriigid peavad kokku hoidma ja leidma võimalusi ühiselt ülemaailmsetele väljakutsetele vastata.

"Maailma mõistes oleme kõik väikesed riigid ja koostöös saame paremini vastata väljakutsetele nagu kliimamuutused ja kestlik majandusareng. Eesti kogemus on näidanud, et üleilmsete murede lahendamisel on meil tihti sarnased huvid ja seepärast on oluline, et leiaksime ühisosa," rääkis Ratas.

"Eesti on oma võimaluse leidnud digiarengus, meil on efektiivne riik, kus digiallkirjad, mobiilimaksed, e-maksuamet, e-valimised või e-tervis ei ole enam tulevikumuusika, vaid tegelikkus," ütles peaminister oma kõnes. "Peaministrina allkirjastan digitaalselt kümneid dokumente päevas oma mobiiltelefoniga, sõltumata sellest, mis riigis ma viibin. Koos suurema osaga Eesti elanikest esitan oma maksudeklaratsiooni elektrooniliselt, isana kasutan pidevalt e-kooli," lisas Ratas.

"Digipööre on ka Eesti ÜRO julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks saamise kampaania oluline osa ning oleme selle käigus leidnud palju uusi sõpru ja saanud jagada oma teadmisi ja oskusi paljude riikidega üle maailma. Oleme olnud edukad, kui meie partnerid ÜRO-s meie edust osa saavad."

Kohtumisel osalesid esindajad Beninist, Botswanast, Burundist, Cabo Verdest, Kesk-Aafrika vabariigist, Tšaadist, Komooridelt, Kongost, Egiptusest, Eritreast, Gambiast, Grenadast, Jamaikalt, Keeniast, Kiribatilt, Malawist, Malist, Palestiinast, Seišellidelt, Lõuna-Sudaanist ja Tongast.

Tagasi üles
Back