67 protsenti läänevirulastest kannatab uuringu järgi virisemise pärast  

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Vingumine ja hädaldamine on läänevirulastele üsna omane.
Vingumine ja hädaldamine on läänevirulastele üsna omane. Foto: SCANPIX

Uuringufirma Norstat korraldas aprillis küsitluse, mille kohaselt 67 protsenti Lääne-Virumaa elanikest arvab, et nende kaasmaalased vinguvad liiga palju.

Uuringu tellinud Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul taheti küsitlusega välja selgitada, kas stereotüüp pidevalt virisevatest eestlastest vastab tõele ja kas inimesed ise peavad kaasmaalaste virisemist probleemiks.

Estrini sõnul selgus uuringust, et ka Lääne-Virumaa elanikele meeldib viriseda, ning 62 protsenti maakonna elanikest tunnistas, et on seda viimase ööpäeva jooksul endamisi või avalikult teinud. "Ida-Virumaaga võrreldes on Lääne-Virumaa vingumise näitajad veidi kõrgemad," rääkis Estrin.

"Virisemine pole alati halb, vaid võib ka elu edasi viia. Kui Tele2 kliendid millegi üle kurdavad, siis me tegeleme probleemi lahendamisega ning see teeb tugevamaks," ütles Estrin.

Uuringust selgus veel, et meeste ja naiste võrdluses nimetas 59 protsenti läänevirulastest suuremateks vingujateks naisi.

Kokku osales uuringus 1078 inimest.

Tagasi üles