Galerii: riigikogu avas uudistajatele uksed

Riigikogu lahtiste uste päeval jagus põnevat uudistamist nii noortele kui ka vanema põlvkonna esindajatele, kes käisid hoolikalt läbi kõik nurgatagused.

FOTO: Mihkel Maripuu

Sel aastal möödub sada aastat asutava kogu kui Eesti esimese rahva valitud esinduse kokku tulemisest. Sel puhul oli täna riigikogu hoones Tallinnas Toompea lossis lahtiste uste päev, mida külastas kolm tuhat inimest.

Teiste hulgas olid võõrustajate rollis Lääne-Virumaalt valitud riigikogulased. Huvilistele tegi ekskursiooni Anti Poolamets, kaugeid külalisi Jaapanist võõrustas samuti Vinni vallas elav Kaido Höövelson.

Erakonnad korraldasid fraktsioonide ruumides mänge ning kostitasid inimesi kommide ja meenetega. Omapärast meelelahutust pakkus EKRE, kelle fraktsiooni ruumis oli igal soovijal võimalik proovida pähe Mart Helme ikoonilist kaabut.

Riigikogu keskpäevases infotunnis said külastajad esitada küsimusi peaminister Jüri Ratasele, siseminister Mart Helmele ja välisminister Urmas Reinsalule.

Korraldati töötubasid, väljas olid näitused, esinesid taidlejad ning võimalik oli tõusta Pika Hermanni torni tippu. Riigikogu ja koolide võistkonna vahel peeti maha parlamenti puudutav temaatiline mälumäng. Päeva lõpetuseks anti Toompea lossi saalis hea tuju kontsert.

Seekordne lahtiste uste päev riigikogus oli pühendatud laulu- ja tantsupeo ning eesti keele aastale.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles