iDeal kampaania

Maleõpetaja viis õpilased turniirile ja tuli ise "kogemata" teiseks

Lääne-Viru maakonna maleelu innukas eestvedaja Eino Vaher (pildil) napsas Nõmmel mängitud turniiril Igor Švõrjovi järel teise koha.

FOTO: Meelis Meilbaum

Rakverlane Eino Vaher saavutas laupäeval Tallinnas Nõmmel toimunud Paul Kerese tänava maleturniiril kõrge teise koha. 

Paljukordset Lääne-Virumaa tšempioni Vaherit edestas ainsana rahvusvaheline suurmeister Igor Švõrjov, kellega ta tüüris viimases voorus viigisadamasse. Kaks paremat kogusid seitsmest partiist võrdselt 6,5 punkti.

Rakvere Maleklubi esindava Eino Vaheri selja taha jäid omakorda väga paljud rohkem või vähem tuntud maletajad. "Mõtlesin, et viin maleõpilased ühele toredale turniirile, aga kogemata õnnestus hoopis endal tulla esikolmikusse," rääkis Vaher. "Viimase vooru eel oli meil mõlemal Švõrjoviga kuus punkti. Suurmeister pakkus viiki ja mul ei kõlvanud ära öelda, vaid võtsin selle päris kiiresti vastu. Eks ta nägi juba ära, et tema koefitsient on ikkagi kõrgem."

Samuti olid tublid Vaheri maleõpilased, kes mängisid noorteturniiril. Kaheksanda positsiooni saanud Rakvere poiss Daniel Kikkas kogus seitsmest partiist kuus, Vinni noored Märt Rämmar (17. koht) ja Loore Laeks (23. koht) kumbki viis punkti. "Nad tegid ikka hea võistluse," kiitis juhendaja oma hoolealuseid ja samuti mõnusat turniiri.

Koos kuni 12-aastastele noormängijatele korraldatud võistlusega osales vabas õhus Nõmme mändide all toimunud turniiril 285 malesõpra, kelle hulgas oli nii hobimaletajaid kui ka reitinguga mängijaid.

Paul Kerese tänava maleturniiri on korraldatud nüüdseks üheksa aastat, selle eestvedaja on Jüri Ratas.

Tagasi üles