Rakvere jalgpallinaistele riputati karikafinaali järel kaela hõbe

Pärnu JK naiskonnas mängiv rakverlanna Mari-Ann Ploompuu (oranžis) leppis Eesti karikavõistluste finaalis teise kohaga. Foto: FK Minsk

Tallinnas Lilleküla staadionil mängitud Eesti naiste jalgpalli karikavõistluste finaalis alistas Tallinna FC Flora 4:0 (poolaeg 1:0) Pärnu Jalgpalliklubi, kaitstes mullust tiitlit. Pärnakate koosseisus said laupäeval hõbemedali kaela Rakverest sirgunud pallurid Mari-Ann Ploompuu ja Naidä Imanova.

Avapoolajal pärnakate väravasuul seisnud Ploompuu päästis ühel korral oma naiskonna halvimast väga hea tõrjega, suunates floralase Katrin Loo löögi latti.

Pealinlastel õnnestus väravalukk siiski esimese poolaja lõpus 39. minutil lahti murda ja juhtima asuda. Flora 1:0 eduseisul mindi mängu poolajavaheajale, misjärel vahetas Pärnu JK väravavahti ning tõi Mari-Ann Ploompuu asemel postide vahele Imbi Hoopi.

FC Flora pani oma paremuse lõplikult maksma, lüües värava veel 72., 88. (penaltist) ja 90. minutil, millega vormistas lõppseisu 4:0.

Pärnu JK naiskonna vahetusmängijana protokolli kantud Naidä Imanova finaalis platsile ei pääsenud.