Tamsalu kodukohvikute päeval võis keha kinnitada õiglaste ampsudega

Tamsalu laulu- ja tantsupäeva raames oli avatud 11 kodukohvikut, teiste hulgas Õiglane Amps.

FOTO: Toomas Uudeberg

Tamsalus ning asula lähiümbruses Uudekülas ja Porkunis tehti laupäeval algust maakonna teisteski paikades hoogu koguva kodukohvikute päevaga.

Põnevaid nimesid kandnud ja kosutavat kehakinnitust pakkunud kodukohvikute hulgas torkas ühe huvitavamana silma Tamsalu gümnaasiumi ruumides õiglast kaubandust propageerinud kohvik Õiglane Amps.

Seal oli võimalik maiustada õiglase banaanileiva, tagurpidi ananassikoogi, šokolaadikattega sõõrikute ja lisanditega pannkookidega ning juua kõrvale kohvi, kakaod, jääteed.

Õiglase Ampsu menüüst võis meelepärast leida iga magusasõber.

FOTO: Toomas Uudeberg

Tamsalu koolilapsed on koos õpetaja Anne Kraubneriga tutvustanud õiglase kaubanduse põhimõtteid alates eelmisest aastast peamiselt kaasõpilastele ja pedagoogidele.

"Kui seni on õpilased õiglase kaubanduse päeva tähistanud ja kohvikut teinud koolis, siis nüüd otsustasime osaleda samuti Tamsalu kodukohvikute päeval," rääkis Kraubner. Tema sõnutsi on õiglase kaubanduse saadikutena tehtud koos gümnaasiumi õpilaste Geiri Suure, Annaliis Veeremaa ja Tuule Laansooga ära märkimisväärne töö, et õiglase kaubanduse olemus jõuaks võimalikult paljudeni.

Tamsalu kooliõpilased Annaliis Veeremaa (vasakult), Geiri Suur ja Tuule Laansoo tutvustasid kodukohvikus õiglase kaubanduse põhimõtteid.

FOTO: Toomas Uudeberg

Õiglase kaubanduse tooteid ostes väärtustatakse inimeste tööd, toetatakse põllumajandustootjaid ega kasutata lapstööjõudu. Õiglase kaubanduse propageerijad juhivad tähelepanu madalatele kokkuostuhindadele, mis toodavad ebavõrdsust ja vaesust ning lasevad kolmandates riikides tegutsevatel suurkorporatsioonidel taotleda võimalikult suurt kasumit.

Õiglast kaubandust saab toetada, ostes kauplustest Fairtrade'i märki kandvaid tooteid, peamiselt suhkrut, kohvi, šokolaadi ja lilli.

Tagasi üles