Suurtükiväepataljon laseb täna Rutjal haubitsatest

Suurtükk. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Liis Treimann/Postimees

Suurtükiväepataljon korraldab neljapäeval  Rutja ja Eisma vahelisel rannikualal Lääne-Virumaal 155-mm haubitsate laskmise merele.


Ohutuse tagamiseks on ajutine julgeolekuala Rutja-Eisma rannikul ja kuni kaheksa meremiili kauguseni merel suletud täna kella seitsmest hommikul kella seitsmeni õhtul. Laskmine viiakse läbi kella üheksast kolmeni pärastlõunal.

Suurtükiväelased lasevad kolmest 155-mm haubitsast FH-70, kokku osaleb harjutusel 30 ajateenijat ja 20 kaadrikaitseväelast.

Laskmised korraldatakse 2007. aastal käivitatud programmi raames, millega kaitseministeerium ja kaitsevägi otsivad Eesti rannikul sobilikke asukohti merele suunatud õhutõrje- ja suurtükiväelaskmiste tarbeks, mis on hädavajalikud kaitseväelaste väljaõppeks.

Laskmine viiakse läbi keskkonnaameti ja Riigimetsa Majandamise Keskuse loal, terviseamet mõõdab laskmiste ajal mürataset.

Sama programmi raames lasksid kaitseväelased tänavu kevadel Lääne-Eestis õhutõrjeraketisüsteemist Mistral. Järgmisel aastal on kavas teha proovilaskmisi ja keskkonnamõõtmisi teistel võimalikel harjutusaladel. Kaitseministeerium ja keskkonnaamet valivad seejärel koostöös kohalike omavalitsustega välja sobivaimad asukohad. Kaitsevägi hakkab kasutama mereäärseid alasid mõnel päeval aastas talvisel ajal.

Tagasi üles