Saunafestivalile oodatakse tuhandet külastajat

Rakvere saunafestival tahab seni Eesti suurimale saunapeole ehk talvisele Otepää saunamaratonile saunatajate arvuga kõvasti ära teha.

FOTO: Madis Sinivee

Järgmisel nädalal Rakvere linna päevade raames toimuvale saunafestivalile on eelmüügist pileti soetanud mõnikümmend saunahuvilist, kuid Rakvere linnapea Marko Torm ei muretse. “Kontserdikorraldajate sõnul ostetakse eelmüügist tavaliselt 7–14 protsenti piletitest,” ütles ta.

Linnapea sõnul on korraldusmeeskonnal soov, et kahe päeva jooksul külastaks saunafestivali tuhatkond inimest. Festivaliplatsile ehk Rakvere Keskväljakule toodavad saunad mahutavad korraga üle 130 inimese.

Festivali korraldab Rakvere linnavalitsus. Esmalt sooviti korraldamine anda kultuurikeskusele ülesandeks ja selleks eraldati kultuurikeskusele linna eelarvest 10 000 eurot, kuid kultuurikeskus loobus selle ülesande täitmist enda peale võtmast, viidates inimeste nappusele.

Kuigi algne saunafestivali idee sündis Soomes ja selle autor oli Marko Tormi tädipoeg Sander Mosel, kinnitas linnapea, et Rakvere saunapeo mõtte käis välja Lammasmäe puhkekeskuse omanik Meelis Parijõgi.

“Kogu festivali tulu laekub linnale,” kinnitas Marko Torm, kui linnavalitsus volikogult lisaks eraldatud 10 000 eurole 15 000 eurot korralduskuludeks juurde küsis.

Osa volikogu liikmeid oli hämmingus, sest ei teadnud, et linn ise festivali korraldab ning et 25 000 eurot ongi linnapea sõnul festivali kavandatav eelarve. “Kohtleme ikka kõiki kultuuritegijaid võrdselt,” lausus Isamaa liige Kert Karus pahaselt.

Marko Tormi sõnul on saunafestival mainekujundusüritus, mis peaks Rakveret olulisel määral pildil hoidma, ning see on ettevõtmise üks suurimaid väärtusi.

Sõltumatu linnavolinik Roman Kusma leidis, et saunafestivalil võib küll olla päris palju väärtusi, kuid volikogu liikmeid tuleks asjade käigust ikka aegsasti teavitada.

“Eks me oleme natuke omas mullis, loomulikult peab paremini teavitama,” tunnistas linnapea.

Torm lisas, et suure festivali puhul on selge, et esimene aasta läheb lihtsalt proovimiseks, kas asi üldse töötab. “Kui festival õnnestub, saab selle korraldamise järgmisel aastal kellelegi üle anda, ei ole mõistlik, et linn ise jääbki seda korraldama,” lausus ta. (VT)

Tagasi üles