Boolingunaised võitsid meistrihõbeda

Merly Raudla
Copy
Rakvere naised Ülle Ristimägi (vasakult), Eha Neito ja Eli Vainlo pälvisid Eesti paremate jõuproovil hõbemedali.
Rakvere naised Ülle Ristimägi (vasakult), Eha Neito ja Eli Vainlo pälvisid Eesti paremate jõuproovil hõbemedali. Foto: Erakogu

Möödunud nädalal Tallinnas peetud Eesti meistrivõistlustel boolingus õnnestus Rakvere klubi naiskonnal ära tuua hõbemedal.

Juba umbes 20-aastase mängijastaažiga Eha Neito lausus, et nende tiim alla ei anna. Samuti ei tule sisse võistlusnärvi. Koos Neitoga mängisid naiskonnas Ülle Ristimägi ja Eli Vainlo.

Sõel meistrivõistluste finaali pääsemiseks oli väga tihe. Esmalt tuli võistelda eelvoorudes. Rakverlannad jõudsid teise asetusega nelja parema hulka. “Õnneks me päris finaalis kohti ei kaotanud. See oligi meie maksimumtulemus. Alati võib püüda meistritiitlit, kuid seekord olid meie vastased meist peajagu üle,” rääkis Neito ning tunnistas, et nad on hõbemedali üle äärmiselt õnnelikud. 2008. aastal tõi Neito naiskonnaga Eesti meistri tiitli Rakveresse. Rakverest võitis tänavu meeste tugevuselt kolmandas, C-klassis kuldmedali August Rozen­thal.

Neito sai kohe boolinguga tutvust tehes aru, et mäng talle sobib. Varem on naine võistelnud Eesti koondise ridades, kuid praeguseks tegeleb ta boolinguga hobi korras. “Nüüd aitab. 50 pluss on boolingus seeniorid ja nemad ei tohigi enam väga rabeleda,” viskas tulihingeline boolingufänn nalja.

Juuni algul sõidavad Rakvere naised koos teiste Ees- ti parimatega rahvusvaheli- sele boolinguturniirile Pärnusse. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles