Uhtnas saavad nullist kodu rajada 18 noort peret

Katrin Uuspõld
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rakvere vallavalitsus kehtestas detailplaneeringu, mille kohaselt saavad Uhtnas kodu rajada 18 peret.
Rakvere vallavalitsus kehtestas detailplaneeringu, mille kohaselt saavad Uhtnas kodu rajada 18 peret. Foto: Meelis Meilbaum

Juba neli aastat tagasi vaeti toonases Sõmeru vallas mõtet soodustada noorte perede tulekut Uhtnasse, pakkudes neile häid tingimusi oma kodu rajamiseks.

Äsja kehtestas vastava detailplaneeringu Rakvere vallavalitsus. Ligikaudu 6,6 hektari suurune ala hõlmab Uhtna alevikus Kuti, Eesmäe ja Kitseküla tänava 14 kinnistut ja lähiümbrust.

“Kui see mõte meil tekkis, olid väga paljud noored pered asjast huvitatud, kahjuks jäi see pikalt venima. Aga loodan, et asjad liiguvad edasi kiiremini,” rääkis Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev, kes idee tekkides oli Sõmeru vallavanem. Vassiljev viitas, et ka praegu on Uhtnas tööandjad, kes ootavad motiveeritud noori tööle, ja tõi näiteks Uhtna Puit OÜ ja Estrus Steel OÜ. “Ettevõtluse areng toob kaasa ka sotsiaalse mõju. Kui siia tulevad noored pered, siis tuleb järelkasvu ka lasteaeda ja kooli, mis on Uhtnas olemas,” nimetas Peep Vassiljev.

Tagasi üles