Altja rannaküla paneb võnkuma helipidu

Marju Lina
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võnge on suvine maitseelamus: pakutakse salatit hõrgust muusikast ja magusast meeleolust, garneeringuks kaunis loodus.
Võnge on suvine maitseelamus: pakutakse salatit hõrgust muusikast ja magusast meeleolust, garneeringuks kaunis loodus. Foto: Festival Võnge

Võnge – niisugust muusikasse peitunud sagedusele ja energiale osutavat nime kannab Eesti ainus rändav kultuurifestival. Oma viiendal sünnipäeval sätib Võnge mõnusa peo püsti Altjal. 14. ja 15. juunil saadavad merelainete koha saatel helilaineid teele artistid Eestist ja mujalt.

Võnke tuntud headus seisneb hubasuses, loodusläheduses ja maitsekas artistivalikus – nii on festivali ikka ja jälle kirjeldatud. Publiku ja esinejate vahel tekib intiimne kontakt ning inimesed leiavad end ühtäkki dimensioonist, mida iseloomustavad looduslähedane muusika ja muusikat tulvil loodus.

Tarmo Sikk, Võnke idee autor ja peakorraldaja, kelle loodud festival kandis varem nime Acoussion Live, tunnistab, et esinejate valikus mängib olulist rolli ta isiklik muusikamaitse, kuid ta püüab line up’i koostades arvestada kõikvõimaliku mitmekesisusega: mehed vs. naised, lauljad-laulukirjutajad vs. suurekoosseisulised bändid vs. DJ-d, akustiline vs. elektrooniline muusika, Eesti artistid vs. välismaised, eri žanrid jne.

Tagasi üles