Invaru abivahendikeskus Rakveres laienes ja on taas avatud

Rakvere Invaru esindus on taas avatud ja endisest suurem.

FOTO: Invaru abivahendikeskus

Maikuu lõpus ajutiselt suletud Invaru abivahendikeskuse esindus Rakveres Laada tänaval on nüüd pärast remonti ja laienemist taas avatud ning mahutab teenindusruumidesse senisest enam abivahendeid. 

Rakvere Invaru esinduse klienditeenindaja Ülle Pellise sõnul külastab esindust igal aastal ligi 7200 abivajajat ning abivahendikeskus teeb omalt poolt pidevalt tööd selle nimel, et abivajajatele uusi võimalusi pakkuda.

“Meie teenindussaali pind on viimaste aastate jooksul selgelt väikeseks jäänud. Kuna meil tekkis võimalus samasse asukohta jäädes laieneda, kasutasime selle ära ja tõime teenindussaali rohkem abivahendeid, et nendega saaks kohapeal paremini tutvuda,” selgitas Pellis. 

Olulise uuendusena on nüüd teenindussaalis ka hooldusvoodi ning suurem hulk olme- ja taastusraviabivahendeid ning hooldustooteid. Samuti saab tutvuda kohapeal suurema valiku emadele ja väikelastele mõeldud vahendite ning erinevate liikumisabivahenditega, alates ratastoolidest tugiraamide ja karkudeni.

Uuenenud ja suurema teenindussaaliga Invaru esindusse pääseb nüüdsest Posti tänava poolsest uksest. Maja juures on kolm tähistatud parkimiskohta klientide jaoks ning muutunud on ka esinduse lahtiolekuaeg - esindus on nüüd avatud esmaspäeviti tund aega kauem ehk kell 9-18 ja teisipäevast reedeni kell 9-17.

Pellis paneb abivajajatele südamele, et aja kokkuhoiu nimel tasuks esindusse tulles korraga kõik vajalikud dokumendid kaasa võtta, et võimalikult kiiresti sobiv lahendus saada. “Näiteks riiklike soodustingimuste kasutamiseks tuleks kindlasti võtta kaasa arsti poolt väljastatud tõend, isikliku abivahendi kaart ja isikut tõendav dokument, mida vajame ka lähedaselt, kes tuleb abivajaja eest vahendeid soetama,” selgitas Pellis ja meenutas, et ainult arstitõendist paraku ei piisa. Samuti julgustas Pellis külastajaid kohapeal nõu küsima, et koos suures valikus orienteeruda ja igaühele vajalik lahendus leida.

Tagasi üles