N, 2.02.2023

Algas aasta küla rahvahääletus

Marju Lina
Algas aasta küla rahvahääletus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Läsna rahvamaja juhataja Heli Napi koduõu on üks tervest reast kaunitest õuedest möödunud korral aasta külaks valitud Läsna-Loobul.
Läsna rahvamaja juhataja Heli Napi koduõu on üks tervest reast kaunitest õuedest möödunud korral aasta külaks valitud Läsna-Loobul. Foto: Meelis Meilbaum

Tänasest 14. juunini saavad kõik internetikasutajad osaleda Eestimaa aasta küla rahvalemmiku valimises. Hääletus toimub rahvusringhäälingu portaalis aastakula.err.ee, kust leiab külade endi tehtud videod.

Rahva lemmikküla selgub 21. juunil, mil just sellest külast läheb eetrisse hooaja viimane "Terevisioon". Hommikusaate juht Reimo Sildvee ütles, et meeskond ootab huviga, kelle poolt rahvas hääletab. "Külasaadet on alati olnud väga põnev teha ja ka vaatajatele on see meeldinud."

Rahvahääletusega aga ei ole aasta küla konkurss veel lõppenud – Eesti külaliikumine Kodukant kuulutab žürii valitud aasta küla välja 26.–28. juulil Räpinas toimuval maapäeval.

Kodukandi juhatuse liige Krista Habakukk ütles, et väga tähtis on külade koostöö ja oskus ajaga kaasas käia. "Me otsime külasid, kus juhtmõtteks on koostöö nii külasiseselt kui ka teiste küladega, on paika seatud eesmärgid ja ühised tegevused," kõneles Habakukk.  

Kodukant korraldab aasta küla valimist kaheksandat korda. Valimine toimub üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile oma aasta küla. Seekordsete kandidaatide seas on nii külasid, külade gruppe kui ka üks alevik. Väikseimas kandidaatkülas on elanikke 40, suurimas 1500. Eelmisel korral pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Läsna-Loobu Lääne-Virumaal, osutudes ka rahva lemmikuks.

Märksõnad
Tagasi üles