Kommentaar: eraisikut ootamatute leidudega hätta ei jäeta

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ulla Kadakas.
Ulla Kadakas. Foto: Urmas Luik

Samal teemal: Andres Pulver, “Skeletid toovad kopsaka lisakulu” 1. juuni Virumaa Teatajas

Rakveres Pikal tänaval praegu tehtavad uuringud on pigem suuremahulised. Kuid ka Rakvere linna ajalugu ulatub kaugele: linnuse, teatri ja Pika tänava piirkond on olnud linnalise asula ala juba keskajal, linnuse ala kindlasti, kuid nimetatud piirkonnas ei saa välistada ka muinasaja lõpu perioodi märke. Seega on oluline linna ajalooline kultuurikiht asjakohase põhjalikkusega läbi uurida, loodetavasti annab see võimaluse täiendada teadmisi linna ajaloo selle perioodi kohta, millest kirjalikud allikad ei kõnele.

On teada, et keskaegsete kirikute ümbrus on olnud kasutusel matmispaigana – maapinnas on säilinud inimeste luustikud. Samuti on Rakvere muinsuskaitseala põhimääruses ühe olulise väärtusena ära märgitud arheoloogiline kultuurikiht. Seega, kui vanalinnas plaanitakse kaevetöid, tuleb nende tegemisel arvestada arheoloogiliste uuringutega.

Tagasi üles