Indrek Mägi noppis võidu Aravete krossirajal, Mikk Martin Lõhmus rassis Lätis

Indrek Mägi võistlushooaeg on alanud edukalt, sest teisel etapil järjest on tal õnnestunud koduses TOP200 karikasarjas tõusta oma masinaklassis pjedestaali ülemisele astmele. Foto: Motostart Photography

Aravete krossirajal sõidetud Eesti motokrossi TOP200 karikasarja kolmandal etapil oli MX Open A masinaklassis konkurentidest kiirem Indrek Mägi. Väike-Maarja sõitja teenis sellega teise etapivõidu.

Kawasakil kihutav Mägi juhtis kahte võistlussõitu algusest lõpuni, kasvatades edumaad iga ringiga. Etapi kokkuvõttes järgnesid väikemaarjalasele teisena Vjatšeslav Golovkin Venemaalt ja kolmandana RedMoto Racingu sõitja Jüri Triisa.

Eesti karikavõistluste arvestuses saavutas üle 40-aastaste veteranide hulgas kolmanda koha Sõmeru Racingut esindav Erki Privoi. Samal positsioonil lõpetas Privoi ka eelmisel etapil Türil.

Rakverlane Mikk Martin Lõhmus võistles Euroopa meistrivõistluste kirde regiooni eelviimasel etapil Lätis Gulbenes. Lõhmus lõpetas seal 85 cc klassi kvalifikatsioonisõidu teisena. Esimeses finaalsõidus sai tema sõiduvahend löögi ühe kukkunud konkurendi tsiklilt, misjärel purunes rakverlase masinal sidurivoolik. Kogu sõidu ilma sidurita kihutanud Lõhmus ületas finišijoone 13. kohal. Teine finaalsõit kulges Mikk Martin Lõhmusel viperusteta, mille tasuks tuli teine koht.

Kahe sõidu summas teenis Lõhmus etapilt viienda koha punktid. Otsustava etapi eel on esimeselt jõuproovilt eemale jäänud Rakvere krossisõitja päralt 11. koht.