Estonian Cell reinvesteerib kasumi investeeringuteprogrammi

Estonian Celli haavapuitmassitehas Kundas.

FOTO: Marianne Loorents

Haavapuitmassitootja Estonian Cell paigaldas sel nädalal viimased seadmed 20 miljoni euro suuruse  kasvuinvesteeringute programmi raames, mille tulemusena kasvab ettevõtte tootmismaht 185 000 tonnile aastas ja väheneb mõju keskkonnale. Investeeringute rahastamiseks  reinvesteerib ettevõte kogu 2018. aastal teenitud kasumi.

Estonian Celli juhatuse liikme Lauri Raidi sõnul käivitatakse investeeringuid samm-sammult ja need jagunevad kahte etappi.

"Esimese etapi, mille peamine fookus oli suunatud keskkonnahoiule ja ressursside säästmisele, oleme juba käivitanud. Teise etapi seadmete käivitamine toimub suvekuudel ja selle tulemusel väheneb keskkonnamõju tänu ressursside efektiivsemale kasutamisele. Samuti kasvavad Estonian Celli aastased tootmismahud 185 000 tonnini 2019. aasta teiseks pooleks," rääkis Raid.

2018. aastal tootis Estonian Cell 164 956 tonni haavapuitmassi ning kogu toodang läks ekspordiks. Mullu  püstitas ettevõte ka uue käiberekordi: firma müügitulu kasvas 90,5 miljonile eurole võrreldes 80,7 miljonit euroga 2017. aastal.

"Suurepärane müügitulemus saavutati peamiselt tänu erakordsetele arengutele turul. Müügihindade kasvu ja kõrgema lisandväärtusega toodete kombinatsioonis kasvas ettevõtte müügikäive enam kui 12 protsenti ehk peaaegu 10 miljoni euro võrra," selgitas juhatuse liige Siiri Lahe.

Lahe sõnul on ettevõte 12 tegutsemisaasta jooksul investeerinud 42 miljonit eurot lisaks 153 miljoni eurosele alginvesteeringule. "Käivitushetkest alates on kasutatud vaid parimat võimalikku tehnikat ja viimaste aastate investeeringud on võimaldanud parandada nii jätkusuutlikkust kui ka veelgi vähendada mõju keskkonnale. Heade müügitulemuste ja kuluefektiivsuse kombinatsioonis saavutas ettevõte 2018. aastal puhaskasumi 15 miljonit eurot, mis täielikult investeeritakse tootmismahu ja efektiivsuse kasvu," rääkis Lahe.

Tema kinnitusel on valitsuse otsus alandada elektri- ja gaasiaktsiisi energiaintensiivsetele ettevõtetele toetanud Estonian Celli konkurentsivõimelisust eksporditurgudel. "See annab meile lootust positiivse tulemiga lõpetada ka madalama müügihinna tingimustes," sõnas Siiri Lahe, viidates väga muutlikule puitmassi maailmaturuhinnale.  

Kundas asuv Estonian Celli haavapuitmassitehas alustas tootmist 2006. aastal. Tegu on viimase aastakümne ühe suurima Eestisse tehtud välisinvesteeringuga kogumaksumuses 195 miljonit eurot.

Ettevõttes töötab 89 inimest, kuid väärtusahelas antakse tööd enam kui viiesajale inimesele. Ettevõte toodab kõrgekvaliteedilist kemi-termo-mehaanilist haavapuitmassi, mis eksporditakse täielikult Euroopa ja Aasia riikidesse.

Ettevõte on rakendanud täismahus kvaliteedi-, tööohutuse, keskkonna- ja energiajuhtimise süsteeme, mis on sertifitseeritud ISO 9001, ISO 18001, ISO 14001 ja ISO 50001 alusel. Vastutustundliku keskkonda, töötajatesse, klientidesse ja teistesse asjaosalistesse suhtumise eest on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum väljastanud ettevõttele kuldmärgise. Estonian Celli ainuomanik on Austria juhtiv paberitööstusettevõte Heinzel Holding GmbH.

Tagasi üles