Saunafestival – õige asi vales kohas (1)

Andres Pulver
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kümblustünnid olid saunaliste seas populaarsed.
Kümblustünnid olid saunaliste seas populaarsed. Foto: Ain Liiva

Alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Täpselt nii juhtus vähemalt laupäeval ka Eesti saunafestivaliga – kui esimestel tundidel külastajaid nappis, siis õhtul tuli saunadesse pääsemiseks juba kohati pikas järjekorras oodata.

Kuigi laupäeval kella ühe ajal oli rahvast Rakvere Keskväljakul hõredalt, tõi juba esimene saunarituaali korraldaja Gunnar Kotiesen suure saunatelgi rahvast paksult täis.

Karmeli koguduse õpetaja Kotiesen rääkis, et kirikul ja saunal on vähemalt Eestimaal oma seos olemas. Ta meenutas, et kui katoliku kirik üritas aastasadade eest siinmail kanda kinnitada, saadeti mungad maarahva sekka eeltööd tegema. Üks neist kirjutas, et eestlased on väga meeleparanduslik ja jumalakartlik rahvas. Nimelt käivad nad korra nädalas väga kuumaks köetud kohas, mida nad saunaks kutsuvad, mis aga kristlaste silmis puhas põrgu on. Ja seal nuheldakse ennast tehtud ja ka tulevaste pattude pärast.

Tagasi üles