Tallinna tänava parkla saab uue ilme

Ehitustööd käivad.

FOTO: Kristel Mänd

Rakvere linnas käivad läbi suve suuremahulised ehitustööd. Äsja algasid rekonstrueerimistööd Tallinna tänaval Sushi Tigeri ees asuvas parklas, mis on üks linna visiitkaartidest.

Linnavalitsuse teedeinseneri Lennart Korbe sõnul vahetatakse ehitustööde käigus parklaalal olev asfaltkate, paigaldatakse uued äärekivid ja rajatakse uus kivikattega kõnnitee, mis ulatub Tallinna tänavast Rohuaia tänavani. Uuenenud parklasse tuleb 28 parkimiskohta. Ühtlasi uuendatakse tänavavalgustust.

Linnaarhitekt Angeelika Pärna märkis, et kuna tegemist on väga olulise ristmikuga linna saabuja seisukohalt, siis tuleb väärikalt hinnata ka sinna äärde jäävat parklaala. "Kuna Maxima poe ees on juba ristmiku ääres parkla, oleks ruumilise pingestatuse tekitamiseks mõistlik anda ristmikule ka vertikaalne mõõde," tutvustas Pärna lähteülesannet. "Selle lahendamiseks mõeldi välja kombineeritud element, mis koosneb nii pingist, lillekastist kui ka varjust ja valgustist. Kohapeal valatakse element, mis täidab kõiki neid funktsioone. Sellega on tsoneeritud kõnnitee ja parklaala. Jalakäijale antakse praegusega võrreldes ruumi juurde. Parkla saab olema valgustatud ning veidi ka peidetud," kirjeldas arhitekt.

Tallinna tänava parkla rekonstrueerimistööd saavad valmis augusti lõpuks.

Tagasi üles