Aburis raiuti püha hiis

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Põldude vahel asunud väikesest Aburi hiiest jäi läinud nädalalõpu metsatööde järel alles vaid kände täis lage plats.
Põldude vahel asunud väikesest Aburi hiiest jäi läinud nädalalõpu metsatööde järel alles vaid kände täis lage plats. Foto: Ahto Kaasik

Väike-Maarja vallas Aburi külas käis läinud nädalalõpul hoogne raietöö, mille tagajärjel kadus pooleteise hektari suuruselt alalt mõne päevaga püha hiiepaik koos seal pesitsenud lindude ja elutsenud pisiimetajatega.

Metsatöödejärgsele puude kokkuvedamisele juhuslikult koos perega pühapäeval peale sattunud looduslike pühapaikade uurija Ahto Kaasik postitas sotsiaalmeediasse video koos hulga piltidega. Nendest nähtus, et maaomanik oli lasknud hiiekoha kas teadlikult või teadmata lageraiet tehes sisuliselt hävitada.

“See suurte põldude vahel asuv pooleteise hektari suurune Aburi hiis oli nagu elurikkuse oaas, kus kümned linnud, pisiimetajad, roomajad ning lugematu hulk taime- ja putukaliike leidis varjupaika,” nentis Kaasik. “Nüüd lõigati ja sõtkuti see kõik surnuks.”

Tagasi üles