Karmeli palvela nurgakivi alt tulnud leiud pandi tallele

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rakvere Karmeli koguduse vana palvela nurgakivi avamine kujunes sündmuseks, millest tahtsid osa saada paljud. Erilist õhinat tekitas see lastes, kes lootsid müüri seest välja võetud trumlist leida aaret.
Rakvere Karmeli koguduse vana palvela nurgakivi avamine kujunes sündmuseks, millest tahtsid osa saada paljud. Erilist õhinat tekitas see lastes, kes lootsid müüri seest välja võetud trumlist leida aaret. Foto: Ain Liiva

Rakvere linna päevade paljude ürituste keerises toimus Karmeli koguduse palvela juures Koidula tänaval sündmus, mida oodati ehk isegi suurema õhinaga, kui oodatakse jõuluvana saabumist. Nimelt kaevati eelmisel pühapäeval lahti ja avati Karmeli vana palvela nurgakivi.

Põnevat toimingut uudistasid kohapeal kümned huvilised. Esireas olid ootusärevad lapsed, kellest nii mõnigi pakkus Karmeli koguduse pastori Gunnar Kotieseni küsimuse peale, mis palvela vundamendist välja tuleb, vastuseks piiblit, piibli äppi või ka aaret. “Ma loodan, et teil on kõigil aega homme hommikuni,” viskas Kotiesen kannatliku rahva üle lõbusalt nalja.

“Gunnar, kas maja kokku ei kuku?” päris üks terane poisiklutt. “Meil on väga hea ehitusnõunik. Kõik ju teavad, kes on Lembit Kilm,” vastas pastor. Ta lisas humoorikalt, et vajalikud arvutused on ehitusnõunik teinud ja muretsemiseks pole põhjust. “Ta on siin mõisasidki üles ehitanud,” lisas Gunnar Kotiesen.

Tagasi üles