Parima käsitööõlle tiitli nimel võistleb Lääne-Virumaa hobitegija

Eesti Väikepruulijate Liidu poolt hobitegijatele korraldatud käsitööõlle võistlusele laekus 43 võistlustööd.

FOTO: Arno Mikkor

Eesti Väikepruulijate Liidu korraldatud hobitegijate käsitööõlle võistlusele laekus 43 võistlustööd, sealhulgas ka ühelt Lääne-Virumaa tegijalt.

Meie maakonnast osaleb Võsult pärit Kristjan Kuru.

Juuni viimasel nädalal selgitab žürii välja, kes nende jookide pruulijatest saab finaali ja võistleb edasi uhke koduse õlletehase omanikuks saamise nimel.

Võistluse korraldaja Alar Tammela sõnul oli rõõmustav, et võistlusel osales eelmise aastaga võrreldes pea poole rohkem hobitegijaid ja võistlusjooke. "Kui eelmisel aastal astus võistlustulle 23 hobitegijat, siis tänavu juba 38. Jooke laekus eelmisel aastal kokku 30, tänavu aga juba 43," rääkis Tammela.

Ka sel aastal laekus võistlusele jooke nii mandrilt kui saarelt. "Kõige agaramate õllepruulijatega maakonnaks oli ka sel aastal taas Harjumaa, kust astub võistlustulle 24 hobitegijat. Samas on kuus osalejat saatnud oma joogid ka Tartumaalt ning üks-kaks jooki laekus Ida-Virumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt, Lääne-Virumaalt ja Järvamaalt,"

andis Tammela ülevaate.

Hobitegijate seas osutus ka sel aastal populaarseimaks kergete ehk kuni seitsmeprotsendise alkoholisisaldusega jookide võistlusklass, kus kandideerib ligi kolmandik saadetud jookidest. 

"Nüüd ootab tunnustatud sommeljeedest ja pruulmeistritest koosnevat žüriid kaks toimekat hindamispäeva, sest jooke on palju ja nende seast 10 finalisti väljavalimine saab olema põnev," märkis Tammela. Võitja kuulutatakse välja 29. juunil Balti jaama turu Õhtuväljakul toimuval Eesti väikepruulijate festivalil.

Tänavuse võiduõlle autor saab teha esikoha saanud käsitööõllest ametliku pruuli ühe Eesti Väikepruulijate Liidu liikme juures või valida auhinnaks uhke miniõlletehase Bullet Brew 45. Samuti antakse kümnele finalistile auhinnaks kaheliitrised vaakumisolatsiooniga õllekannud, millega saab võtta õlut vaadist kaasa kuhu iganes.

Hobitegijatele mõeldud käsitööõlle pruulimisvõistlust korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti käsitööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimisega. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa viit miljonit liitrit aastas. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles