Piltuudis: Eesti eriolümpia 3x3-korvpallurid kohtusid NBA staaridega

Eesti eriolümpia 3x3-korvpalli meeskond kohtus turniiril Šveitsis NBA legendi Sam Perkinsiga. Kuulsusega ei trehvatud siiski mitte korvpalliväljakul, vaid hoopis boolingusaalis.

FOTO: Reigo Kimmel

Rahvusvahelise Korvpalliföderatsiooni (FIBA) peakorteri juures Šveitsis Miesis algas laupäeval kaks päeva vältav 3x3-korvpalli turniir FIBA Open, kus eriolümpia sarjas teeb kaasa ka Eesti tiim.

Naljaga pooleks öeldes võib märkida, et meie meeskonna turniir on juba korda läinud, sest avapäeval saadi autogrammid Šveitsi ühe tuntuima korvpalluri Clint Capela käest ning kohtuti Põhja-Ameerika profikorvpalli liiga NBA endise tähtmängija Sam Perkinsiga.

Brooklynis sündinud 58-aastane Perkins, kes mängis NBA-s 17 hooaega, on eriolümpia hea tahte saadik. Samuti on USA korvpallilegend võitnud oma riigi koondisega 1984. aasta Los Angelese olümpiamängud.

Šveitsis toimuval 3x3-korvpalli turniiril esindavad Eesti eriolümpia tiimi Hanti Sep, Reigo Säälik, Kristofer Rudolf Kõrre, Kaur Kulpas ja Arles Annus. Meeskonda juhendab õpetaja Andres Lillemägi.

Eesti võistkonna liikmed eesotsas õpetaja Andres Lillemägiga (vasakul) kasutasid varmalt võimalust, paludes autogrammi ja tehes koos pilti Šveitsi praegusaja ühe kuulsama korvpalluri Clint Capelaga. Lõppenud hooajal mängis 24-aastane Capela NBA klubis Houston Rockets.

FOTO: Reigo Kimmel

Avapäeval võideti alagrupiturniiril 7:1 Šveitsi kolmandat võistkonda ja kaotati 5:8 Prantsusmaale, mis tähendab, et pühapäeval ootavad meie pallureid ees matšid, selgitamaks välja kohti viiendast kaheksandani. Neis kohtumistes astub esmalt vastu Soome, siis Šveitsi teine rivistus ning lõpetuseks Bosnia ja Hertsegoviina.

Eriolümpial saab osaleda 3x3-korvpalli meeskonnas viis mängijat, kellest väljakul viibib sarnaselt "tavalise" tänavakorvpalliga kolm mängijat ning kaks on vahetusmängijad. Muus osas on reeglid aga samad.

Miesis peetaval turniiril võistleb tosinas sarjas 210 võistkonda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles