Jõulukuusk sai suviselt kireva värvikuue

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uhtna mänguväljaku kuuseinstallatsioon sai laupäeval uue värvikuue.
Uhtna mänguväljaku kuuseinstallatsioon sai laupäeval uue värvikuue. Foto: Meelis Meilbaum

Kui jõuluvana Anti kaks aastat tagasi Kadrinas peetud ülemaalisel konverentsil aasta jõuluvanaks kuulutati, kaunistas Teet Suure raketikujuline kuuseinstallatsioon Rakvere Keskväljakut. Laupäeval võõbati seesama taies Uhtna mänguväljakul kollaseks, roheliseks ja lillaks.

Möödunud aasta veebruaris Uhtnasse kolinud kuuseinstallatsiooni naturaalne ilu oli päikese käes hallikaks pleekinud. Jõulumees Anti leidis, et kaitsev värvikiht annaks kuusele eluaastaid juurde. “Selline taies peaks säilima nii kaua kui võimalik. Sellega on tohutut tööd tehtud. See on ilus ja omapärane. Sellist ei ole kusagil mujal maailmas,” selgitas jõuluvana.

Maailmaski kuulsust kogunud installatsiooni autor Teet Suur jäi värvimisplaaniga kohe nõusse. Laupäeval tuligi kogukond kokku ning talgu korras võõbati installatsioon kollase-, rohelise- ja lillakirjuks.

Tagasi üles