Postimees Grupp sai loa Põlva Koidu ostmiseks

Põlvamaa ajaleht Koit.

FOTO: Arvo Meeks

Postimees Grupp sai konkurentsiametilt loa Põlva Koidu ostmiseks ja Postimees Grupp omandab maakonnalehega Põlva Koit seotud intellektuaalse omandi õigused, sealhulgas kaubamärgi ja domeeni.

Põlva Koit OÜ on otsustanud lõpetada oma majandustegevuse, sealhulgas ajalehe Põlva Koit väljaandmise ning kehtivad lepingud koostööpartneritega, selgub konkurentsiametile esitatud koondumisteatest.

Põlva Koidu keskmine tiraaž oli 2018. aastal 1781, tellijate arv 1251.

Postimees Grupp näeb võimalust anda sama kaubamärgi all välja uut sisu Lõuna-Eesti Postimehe vahelehena.

Domeen polvakoit.ee suunatakse ümber veebiaadressile lounapostimees.ee. Postimees Grupp OÜ on valmis korraldama Põlva Koidu omandamise selliselt, et muutused seniste ajalehe tellijate jaoks oleksid võimalikult väikesed, lihtsad ja sujuvad.

Aprilli alguses teatas Põlvamaa ajalehe Koidu peatoimetaja Kauno Kõima, et kahaneva tellijate arvu tõttu lõpetab Koit ilmumise ja viimane number jõuab lugejateni 28. juunil.

Kõima sõnas aga hiljem, et on alustanud läbirääkimisi Lõuna-Eesti Postimehega, et ajaleht saaks ilmumist jätkata.

Tehingu osapooled märkisid konkurentsiametile esitatud teates, et koondumise tulemusena tekivad horisontaalsed kattuvused lugeja kaubaturul ja reklaamipinna müügi kaubaturul Põlvamaal.

Koondumine ei mõjuta oluliselt kummagi kaubaturu struktuuri ja puudub oht turgu valitseva seisundi tekkimiseks või tugevnemiseks, kuna turul tegutseb küllaldasel arvul piisavalt suure turuosaga konkureerivaid ettevõtjaid.

Põlva Koidu omanikeringi kuuluvad muuhulgas Harju Kek, Üllar Jaaska, Madis Talgre, Aimer Zirk ja Avo Mõttus.

Postimees Grupi suuromanikuks on Margus Linnamäe, kelle omanduses on ka uudisteagentuur BNS.

Tagasi üles