Peipsi järvest eemaldati koristustalgutel ligi 700 nakkevõrku

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Odava nakkevõrgu puhul ei ole sellest ilma jäämine omanikule suur kaotus.
Odava nakkevõrgu puhul ei ole sellest ilma jäämine omanikule suur kaotus. Foto: Keskkonnainspektsioon

Keskkonnainspektsiooni eestvedamisel toimunud Peipsi järve koristustalgutel eemaldati veekogust nelja päevaga 663 peremeheta nakkevõrku, mille kogupikkus on hinnanguliselt 46,4 kilomeetrit.

Kui 4. ja 5. juunil leiti ja eemaldati Peipsi järve lõunaosast 403 peremeheta nakkevõrku, siis 11. ja 12. juunil tõmmati järve põhjaosast välja veel 260 nakkevõrku, edastas keskkonnainspektsioon.

Lisaks triivivatele ja veekogu põhja jäänud nakkevõrkudele leiti seitse mõrraankrut koos köitega ning kolmel korral ka vanu katkiseid püügivahenditähiseid. Samuti tõmmati koos võrguga välja kümmekond harrastuspüügil võrkudesse jäänud püügivahendit, milleks olid mitmesugused landid ja sikutid.

“Enamik ehk ligi 80 protsenti avastatud ja kaldale toodud võrkudest olid niinimetatud hiinakad,” täpsustas keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektor Ivo Kask. Tegemist on sünteetilisest materjalist valmistatud võrkudega, mis on üsna odavad ning kättesaadavad kõigile soovijatele igas kalastustarvete poes. Suhteliselt odava hinna tõttu on võimalik juba esimese püügikorraga võrgu hind tagasi teenida ning sellest ilmajäämine ei ole võrgu omaniku jaoks väga suur probleem.

Tragimise käigus avastati ka 69 võrku, mis on suure tõenäosusega jää liikumise ja tormidega jõudnud meie vetesse Venemaa poolelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles