Arkna laadale tuli kauplejaid igast Eestimaa otsast

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ege Rand Roosna-Allikult ei raisanud laadaplatsilgi väärtuslikku aega, vaid lasi heegelnõelal väledalt käia.
Ege Rand Roosna-Allikult ei raisanud laadaplatsilgi väärtuslikku aega, vaid lasi heegelnõelal väledalt käia. Foto: Vladislav Musakko

Jaanilaupäeval peeti Arkna külas igaaastast laata, kus küll keskenduti käsitöötoodetele, kuid kust ei puudunud ka muu laadakraam, rääkimata heast söögist, joogist ja meelelahutusest.

Saaremaa mees Peeter Kuum oli laadaplatsil ennast sisse seadnud sarapuu varjus, kus müüs muu hulgas puidust võinuge ja laiu pannkoogilabidaid. “Nendega võib isegi veduri jaamas kinni pidada. Rääkimata silmaarstidest, kellele sellised töövahendid marjaks ära kuluvad. Tuult saab teha, ja kui ostad kaks tükki, siis saad pisema kummipaadiga isegi aerutada. Ka pinksi on sellega hea mängida,” loetles Aste külas elav käsitöömeister pannkoogilabida funktsioone surmtõsise ilmega.

Kuum lisas, et tal tekkis mandrirahva pärast suur mure ja seetõttu võttiski ta oma käsitöökoormaga ette teekonna Saaremaalt Virumaale.

Tagasi üles