Rongisõit läheb kallimaks

Rongisõit kallineb.

FOTO: Tiina Oja

Elron annab teada, et 1. augustist hakkavad kehtima uued rongipiletite hinnad. Uued hinnad on alates tänasest avaldatud Elroni kodulehel.

"Rongipiletite hinnad tõusevad keskmiselt viie protsendi ringis. Enamasti tähendab see, et piletihinnale lisandub 10–30 senti, seejuures jäävad loomulikult kehtima Elroni pakutavad soodustused," selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. "Muudatuse ulatus võib erineda sõltuvalt sellest, milliste peatuste vahel või millise rongiga sõidetakse – mõnel pool on hinnatõus suurem, kuid on ka hindu, mis jäävad samaks. Endiselt on kõige soodsam rongipilet soetada veebist, kus üksikpiletid on 15 protsenti soodsamad." Osal suure nõudlusega ekspressväljumistel hakkab kehtima mõnevõrra kõrgem piletihind.

"Sarnaselt bussidele võivad alates 1. augustist ekspressrongide hinnad erineda sõltuvalt sellest, kui suur on nõudlus. Enamasti tähendab see, et hinnad on odavamad nädala sees ning kallimad eelkõige reede ja pühapäeva pärastlõunal. Tavaronge muudatus ei puuduta, et soodsad sõiduvõimalused oleks tagatud igal ajal. Sügisel plaanime pikemaid sõite tegevatele püsireisijatele mõeldes ja üldisemalt veebist piletiostmise soodustamiseks ka kümne korra piletite kasutuselevõttu, mille puhul samuti ei oleks sõidukorra hinnas eri nädalapäevadel erisusi," rääkis Kongo.

"Hinnatõusul on mitu põhjust. Peamine põhjus on eelmisel aastal järsult tõusnud taristu kasutustasudes, mis tähendas reisirongiliikluse kulude kasvu ligi veerandi võrra. Loomulikult ei olnud meil võimalik nii suurt kulude tõusu korraga piletihindadesse edasi kanda, osaliselt tuleb seda teha nüüd. Samuti avaldab olulist mõju üldine kulude kasv, mis võrreldes 2017. aastaga, mil Elron viimati hinda tõstis, on olnud märgatav. Täiendav piletitulu tagab rongiliikluse jätkusuutlikkuse ning võimaldab tihendada ka sõiduplaani – selleks aastaks lisasime ronge nii Tartu, Rapla kui ka Viljandi liinile, kuhu ekspressrongiga saab nüüd vähem kui kahe tunniga. Aasta lõpus lisandub veomahtu veelgi, näiteks plaanime lisada sõiduplaani täiendava Narva ekspressreisi."

Tagasi üles