T, 5.12.2023

Laulupeotuli lahkus Lääne-Virumaalt soomukil

Andres Pulver
Copy
Tapalt lahkus laulupeotuli soomukil.
Tapalt lahkus laulupeotuli soomukil. Foto: Andres Pulver

Täna hommikul pandi laulupeotuli Tapal soomukile ja saadeti teele, et see Amblas järvalastele üle anda.

Laulupeotuli ööbis Tapa vana pritsumaja tornis, kust tõi selle alla Tapa vallavanem Riho Tell. Vallavanem tõsteti torni kõrvale vana tõstuki korvis.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Einar Vallbaum nentis, et tuli on käinud käbi kõik maakonna omavalitsused. "Tapal on tuld õrnalt ja hellalt hoitud ja väga kõrgel, et ta Järvamaale näha oleks," sõnas Vallbaum.

Kui laulupeotõrvik ööbimislaternast uuesti süüdati, andsid seda käest kätte NATO lahingugrupis teenivad Suurbritannia ja Prantsusmaa sõjaväelased. Ning lõpuks jõudis tõrvik koos vallavanemaga soomukisse, mis Ambla poole teele asus.

"Anname neile väikese vihje," sõnas Riho Tell selle kohta, miks laulupeotuli just soomukiga Amblasse viiakse, viidates Ambla kandi külade soovile Tapa vallaga liituda.

Teel Amblasse tehti veel pisike peatus Tapa kunagise laululava juures.

Lääne-Virumaal laulupeotule liikumise eest hea seisnud Pajusti klubi juhataja Urmas Lindlo tõdes, et tule teekond maakonnas läks väga hästi ja oli ülimalt emotsionaalne. "Igal pool olid vastas soojad ja südamlikud inimesed, kes tahtsid püha tuld tervitada," kõneles Lindlo.

Väike probleem tekkis vaid Käsmus, kus kehva ilma tõttu ei õnnestunud tuld õigel ajal merelt maale saada, mistõttu hilines tule tervitamine Võsul päris pikalt. "Oleme ju looduse meelevallas ja taolised seigad käivad asja juurde," lausus Lindlo.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles