Olümpiavõitja siruli pannud Epp Mäe lasi kodus auru välja

Epp Mäe (paremal)saavutas Euroopa mängude maadlusturniiri pronksimatšis väga magusa võidu. Foto: Sergei Bobylev

Eesti naistemaadluse esinumber Epp Mäe täiendas Euroopa mängudel Eesti võistkonna medaliarvet, naastes koju pronksise autasuga. Käeulatuses olnud finaalikoht läks viletsa kohtunikutöö nahka.

Mäe alustas kaalukategoorias kuni 76 kilogrammi kuueteistkümne võistleja osavõtul toimunud jõuproovi neljapäeval kahe võiduga: avaringis alistas ta 3:0 mitmekordse Euroopa meistrivõistluste medalisti Zsanett Némethi Ungarist ning seejärel veerandfinaalis 8:0 Alla Belinska Ukrainast.

Samal õhtul peetud poolfinaalis tuli Epp Mäele vastu koduseinte tuge nautinud nelja aasta tagune Euroopa mängude võitja valgevenelanna Vasilisa Marzaliuk. Kas rolli mängisid vastase varasemad tiitlivõistluste medalid või sattusid õigusemõistjad lihtsalt iseendaga konflikti, kuid matši viimast minutit 3:2 eduseisus alustanud 27-aastane Tudu maadleja pidi lõpuks vastu võtma kaheldava väärtusega 3:5 kaotuse.