Repliik: CO₂ on riigivaenlane

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kristjan Halg.
Kristjan Halg. Foto: Meelis Meilbaum

Kuna CO2 kvoodi hinnatõus on toonud põlevkivist elektri tootmise tulevikku täieliku segaduse, võiks riik kogu energeetikavaldkonna surmtõsise pilgu alla võtta.

Aastaks 2030 ja uue arengukava lõpuks peaks riik täitma hulga eesmärke, mis ei piirdu ainult CO2 kvoodi vähendamisega. Seega oleks riigil aeg muuta mõtteviisi. Siiani on jäänud mulle riigist mulje kui keskmisest koolilapsest, kes teeb ainult nii palju, kui temalt küsitakse. Aeg on drastilisteks muutusteks peale pikka viilimist, kvoodihinnad aina suurenevad, raiemahud suurenevad, jätkusuutlikkuse mured Ida-Virumaal aina suurenevad.

Tehnoloogiariik, mis ei suuda varustada maailmas tuntud tööstust selle eluks vajaliku ressursiga, ei kõla absoluutselt hästi. Kui kvoodihinda peaks ka järgnevatel aastatel ähvardama ränk tõus, ei tohiks me jääda kulgema.

Tagasi üles