Ainus maakond, kus suurelt ekraanilt ühiselt laulupidu ei vaadata, on Lääne-Virumaa

Laulupidu.

FOTO: Liis Treimann

Pühapäeval kell 14 algavat XXVII laulupeo "Minu arm" kontserti saab suure ekraani vahendusel otsepildis jälgida 14 paigas üle Eesti ning mitmes kohas saab enne näha ka tantsupeo etenduse ülekannet.

Laulu- ja tantsupeo ühisvaatamisteks paigaldatakse üle Eesti 3 x 5 meetri suurused leedekraanid ning kohale tuuakse toolid. Kuna tegemist on juubelipeoga, siis on maakondlikud korraldajad mitmes paigas hoolitsenud ka lisategevuse eest, et pidu veel meeleolukam oleks.

Hiigelekraanid pannakse üles 14 maakonnas, ainsana ei ole sellist laulupeo ühisvaatamise võimalust Lääne-Virumaal.

Ühisvaatamist korraldava rahvakultuuri keskuse kommunikatsioonijuht Kaja Mõts rääkis, et üleskutse tehti kõikidele maakondadele ning ka omavalitsustele ja mittetulundusühingutele. "Lääne-Virumaal polnud paraku kedagi, kes asjaajamise enda peale võtaks," lausus ta. "Ju siis on kõik laulupeol."

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) kultuuri- ja haridusspetsialist Ingrid Pärnamäe lausus, et VIROL-il paluti vahendada üleskutse omavalitsustele ja seda ka tehti. "Meie omavalitsustest ei leidnud keegi, et seda vaja oleks," lausus Pärnamäe ja lisas, et inimesed lähevad ise laulupeole või vaatavad seda kodus televiisorist.

Tagasi üles