Tuule teeb pättidele tuule alla

Andres Pulver
Copy
Timo Türbsal on uue laeva üle väga õnnelik. “Eelmine tundus juba päris normaalne, aga sellega ei saa võrreldagi,” sõnas ta.
Timo Türbsal on uue laeva üle väga õnnelik. “Eelmine tundus juba päris normaalne, aga sellega ei saa võrreldagi,” sõnas ta. Foto: Ain Liiva

Eelmisel nädalal said Lääne-Virumaa keskkonnainspektorid kätte uue kalapüügijärelevalveks mõeldud väikelaeva. “Väga hea ja võimas alus,” kiitis selle kapten Timo Türbsal.

Võimu laeval tõepoolest jagub, sest üheksa meetri pikkust alumiiniumist kerega alust liigutab kaks 250-hobujõulist Mercury mootorit. Viissada hobujõudu võimaldavad laeval arendada kuni 45-sõlmelist kiirust. Maismaal tähendaks see ligikaudu 83 kilomeetrit tunnis.

“Et pätid eest ära ei saaks kihutada,” ütles keskkonnainspektsiooni Lääne-Virumaa juhtivinspektor Timo Türbsal muheledes. Kiirust on aga vaja ka selleks, et maakonna küllaltki suurel merealal ringi sõita. “Meie piirkond on Erust Purtseni,” lausus Türbsal. Ja sestap on kodusadamaks valitud Eisma, mis asub enam-vähem maakonna merepiiri keskpaigas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles