T, 30.05.2023

Homsest võib Eesti teedel kohata mobiilseid kiiruskaameraid

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Facebook Twitter
Comments
Teisaldatavate kiiruskaamerate paigaldamise eesmärk on liikluse rahustamine ja seeläbi õnnetuste arvu vähendamine.
Teisaldatavate kiiruskaamerate paigaldamise eesmärk on liikluse rahustamine ja seeläbi õnnetuste arvu vähendamine. Foto: maanteeamet

27. juunil kiitis valitus heaks eelnõu, mis võimaldab politseil kasutusele võtta teisaldatavad kiirusmõõdikud. Homsest peaksid inimesed valmis olema, et Eesti teedel teevad tööd mobiilsed kiiruskaamerad.

Politsei- ja piirivalveamet on soetanud kaheksa kaamerat, mis leiavad kasutust nii Mandri-Eestis kui ka saartel. Mobiilsed kiiruskaamerad annavad liiklusjärelevalve korraldajatele võimaluse mõjutada oluliselt suuremat hulka inimesi piirkondades, kus see varem võimalik ei olnud.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul leiavad kaamerad kasutust eelkõige sellistes kohtades, kus sõidukite peatamine on ohtlik. "Näiteks suure liiklustihedusega mitmerealised teed, kust on väga keeruline rikkujaid ohutult liiklusest välja noppida. Samuti sellised kohad, kus tee ääres seisvad sõidukid on teistele liiklejatele ohtlikud," ütles Loigo.

Kaamerate suurimaks eeliseks on kõigi liiklejate võrdne kohtlemine. "Kui seni vormistasid politseinikud kellelegi rikkumist, siis pääsesid teised samas kohas rikkujad minema. Uute kaameratega see võimalus kaob," lisas Loigo.

Politsei kasutab kaameraga töötades eri meetodeid eesmärgiga saavutada suurem mõju liiklusohutusele. Kiirust võib mõõta nii avalikult kui ka varjutatult, nii teisaldatava kui ka statsionaarse vahendiga. Kui siiani on automaatsel kiirusemõõtmistel kasutatud automaatkontrolli hoiatusmärki, siis tulevikus tuleb liiklejatel valmis olla ka selleks, et mobiilse kiiruskaameraga tehakse mõõtmisi ette hoiatamata.

Kiiruskaamerate katseperioodil tabati keskmiselt sada rikkujat tunnis. "Kindlasti ei ole kaamerate eesmärk palju trahve teha, vaid liiklust rahustada ja sellega vähendada ka õnnetuste arvu. Oluline on, et inimesed mõistaksid, et piirkiirusest tuleb kinni pidada. Neile, kes seda teevad, ei tohiks uute mobiilsete kiiruskaamerate tulek meie teedele põhjust muretsemiseks anda," selgitas korrakaitseametnik.

Selle aasta kuue kuuga on kiiruskaamerate tuvastatud sõidukiiruse ületamiste kohta välja saadetud 50 808 trahviteadet.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles