Võsul tuleb aastase pausi järel põnev jooksuvõistlus Südasuve Challenge

Kõiki jooksuhuvilisi, kellele jagub kohti poole tuhande osaleja hulgas, oodatakse paari nädala pärast silkama Võsule.

FOTO: Kasper Mäe

Maakonnakeskuses igaaastaste ööjooksude korraldajana tuntud MTÜ Rakvere Maraton elustab väikese vaheaja järel Võsu suvise jooksuvõistluse.

Pühapäeval, 21. juulil Lääne-Viru tuntud rannapiirkonnas toimuv jõuproov kannab nime Võsu Südasuve Challenge ja see esitab osalejatele väljakutse läbida 10 kilomeetrit pikk jooksudistants. Neli korda varem on Võsul joostud maratoni.

“Lahkusime Võsult kaks aastat tagasi raske südamega, kuid tänu sellele saime ellu viia oma pikaaegse unistuse ja plaani talvisest jooksust,” rääkis võistluse initsiaator Marko Torm. Tema sõnul tehti tookord valik, lähtudes nii finantsvõimalustest kui ka inimressursist, kellele võistluste korraldamisel toetutakse. Palgalisi töötajaid mittetulundusühingul pole ja üritusi valmistavad toetajate abiga ette vabatahtlikud.

Võsu Südasuve Chal­len­ge’ile registreerimine kestab 18. juulini või kuni stardikohti jätkub. Poolest tuhandest pääsmest oli eilse seisuga leidnud omaniku ligemale 400.

Niinimetatud pudelikaelte vältimiseks lähetatakse keskpäeval algava jooksu osalejad rajale rühmade kaupa 10-sekundiliste intervallidega.

Start ja finiš on Võsu rannajoonel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles