Homme heisatakse laulupeo puhul Eesti lipud

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laulupeotraditsiooni tähistamiseks kehtestas vabariigi valitsus ühekordse lipupäeva.
Laulupeotraditsiooni tähistamiseks kehtestas vabariigi valitsus ühekordse lipupäeva. Foto: Mailiis Ollino

Homme toimuvad XXVII laulupeo rongkäik ja avakontsert. Selle puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Peaminister Jüri Ratas kutsus ka kõiki eestimaalasi üles sel päeval sinimustvalgeid Eesti lippe heiskama.

Esimene üldlaulupidu toimus 1869. aastal Tartus. Üldjuhtideks olid Johann Voldemar Jannsen ja Aleksander Kunileid, peol astusid üles 822 lauljat ja 56 puhkpillimängijat. Laulupeol kõlas ka Eesti hümn "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm". Esimene üldlaulupidu õnnestus täiesti ning sellest kujunes edaspidi Eesti suurim pidu. Tänavu möödus esimesest üldlaulupeost 150 aastat. Laulupeotraditsiooni tähistamiseks kehtestas vabariigi valitsus ühekordse lipupäeva, mis on homme, 6. juulil.

Eesti lipp heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell 8, ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.

Tagasi üles